siliconpower
10 بهمن 1401 - 15:59

آبرسانی توسط قرارگاه محرومیت‌زدایی به ۱۹ روستای محروم قم

جانشین فرمانده سپاه قم گفت: در حوزه آبرسانی مناطق روستایی قم پروژه ملی در قالب قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) که قرارگاه محرومیت‌زدایی است آغاز و ۱۹ روستا در این طرح دو ساله آبرسانی می‌شود و انشعابات داخل روستا و از مخزن تا روستا انجام می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، سردار مهدی کبیری‌پور ظهر امروز در نشست خبری اعلام برنامه‌های ایام الله دهه فجر سپاه امام علی بن ابیطالب(ع) که در سالن شهید عطری ناحیه مقاومت بسیج شهرستان قم برگزار شد، اظهار داشت: در شرایط حساس کنونی ویژه برنامه‌های چهل و چهارمین دهه فجر انقلاب اسلامی قابل توجه و بیشتر از گذشته است.

وی افزود: همزمان با 12 بهمن و آغاز ویژه برنامه‌های دهه فجر انقلاب اسلامی مراسم بیعت با آرمان‌های امام راحل برگزار می‌شود، نیروهای مسلح استان بعد از زیارت حرم کریمه اهل بیت(س) بیت امام خمینی(ره) را گلباران می‌کنند.

جانشین فرمانده سپاه قم بیان کرد: امسال برنامه‌های منفرد دهه فجر انقلاب کاهش و به ویژه برنامه‌ها و رویدادهای بزرگ تبدیل می‌شود و پویش‌هایی از جمله نور امید، محله امید، صدای انقلاب، ایستگاه انقلاب، چی بودیم چی شدیم و قله‌های امید برگزار می‌شود.

کبیری‌پور ادامه داد: آثار و تولیدات مخاطبان از طریق فضای مجازی و آدرس اعلام شده به پیام‌رسان داخلی ایتا ارسال  و برگزیدگان آثار را در قالب مورد نظر ارائه می‌کنند.

وی با اشاره به برگزاری پویش ایستگاه انتظار بیان کرد: 10 ایستگاه فرهنگی در استان ایجاد و اجرای سرودهای انقلابی در قالب این پویش انجام می‌شود، در پویش نور امید که با مشارکت شهرداری قم برگزار می‌شود نورافشانی گسترده در همه محلات انجام می‌شود.

جانشین فرمانده سپاه قم عنوان کرد: علاقه‌مندان در پویش صدای انقلاب از برنامه‌های شب 22 بهمن و مراسم راهپیمایی 22 بهمن صوت و کلیپ تولید می‌کنند.

کبیری‌پور تصریح کرد: یکی دیگر از این پویش‌ها مسابقه کتابخوانی است که سوالات به صورت مجازی پاسخ داده می‌شود و آدرس دانلود کتاب در این پویش اطلاع‌رسانی شده است، یکی دیگر از اقداماتی که در قالب این پویش انجام می‌شود تهیه محصولات با محتوای کتاب است.

وی بیان کرد: فضاسازی جشن‌های دهه فجر در مساجد، محلات و ادارات و اقشار مختلف و همچنین آماده‌سازی فکری و روحی مردم برای شرکت در مراسم راهپیمایی مورد تاکید است، تلاش می‌شود شور همگانی ایجاد و گروه‌های جهادی پزشکی و اصناف و دانشجویی نیز در این ایام به رسالت خود عمل می‌کنند.

جانشین فرمانده سپاه قم ادامه داد: در حوزه آبرسانی مناطق روستایی قم پروژه ملی در قالب قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) که قرارگاه محرومیت‌زدایی است آغاز و از سال گذشته توافقی با وزارت نیرو انجام شد که تامین منابع از سوی وزارت نیرو با پایین‌ترین قیمت انجام می‌شود، 19 روستا در این طرح دو ساله آبرسانی می‌شود و انشعابات داخل روستا و از مخزن تا روستا انجام و مشکل آبرسانی به این روستاها برطرف می‌شود.

کبیری‌پور با اشاره به اهدای جهیزیه به خانواده‌های نیازمند بیان کرد: تعهد 2 هزار جهیزیه را گرفته‌ایم که تاکنون 900 جهیزیه به خانواده‌های نیازمند استان اهدا شده که شناسایی‌های لازم انجام و در حال توزیع هستیم.

وی با اشاره به اعزام دانش‌آموزان استان قم اردوی به راهیان نور گفت: با توجه به اینکه هزینه‌ها بسیار بالا رفته است با کمک استاندار قم یک میلیارد و پانصد میلیون تومان پول تامین شد و تلاش می‌کنیم در ابتدا دانش‌آموزان اعزام و سپس دانشجویان و دیگر اقشار مردم اعزام شوند، با توجه به برنامه‌ریزی انجام شده 4 هزار دانش‌آموزان قمی به اردوی راهیان نور اعزام می‌شوند.

جانشین فرمانده سپاه قم خاطرنشان کرد: اردوگاه کرامت سپاه استان ویژه معتادین متجاهر در حال فعالیت است که در این کمپ معتادین در کنار ترک اعتیاد از آموزه‌های دینی و برنامه‌های فرهنگی بهره می‌برند و همچنین مراسم‌های مذهبی برای آنها برگزار می‌شود.

انتهای پیام/452/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1007845