siliconpower
09 بهمن 1401 - 12:11

آمادگی ۲۱۰ تیم دادرس جمعیت هلال احمر در کرمانشاه

کرمانشاه- مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه از آمادگی ۲۱۰ تیم دادرس جمعیت هلال احمر در کرمانشاه خبر داد.

محمدباقر محمدی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به امضای تفاهم‌نامه همکاری بین جمعیت هلال احمر و آموزش و پرورش استان کرمانشاه، اظهار کرد: تاکنون ۲۱۰ تیم دادرس (دانش آموز آماده در سوانح) آماده و آموزش دیده در استان کرمانشاه داریم و این در شرایطی است که مقرر بوده ۱۶۰ تیم تشکیل شود که خوشبختانه با حمایت و همکاری جمعیت هلال احمر طی تعامل مناسب اجرایی شده است.

وی بر پتانسیل های موجود در آموزش و پرورش تاکید کرد و افزود: ۷۰ هزار دانش آموز و بیش از ۲۶ هزار نفر معلم در استان کرمانشاه مشغول خدمت هستند که ظرفیت مناسبی برای عضویت، آموزش و همکاری در فعالیت های عام المنفعه هلال احمر در صورت نیاز خواهند بود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه با تقدیر از همکاری مجموعه آموزش و پرورش که در جذب، آموزش و تشکیل تیم‌های دادرس بیشترین مشارکت را داشته اند، گفت: نکته کلیدی این تفاهم‌نامه طرح دادرس است که باید تلاش کنیم شعار نهفته در دل آن را که همان دانش آموز آماده در سوانح است را به مرحله اجرا برسانیم.

محمدی از آمادگی کامل این مجموعه در حوزه آموزش تمام مخاطبان و جامعه هدف آموزش و پرورش در به منظور ارائه آموزش های همگانی و تخصصی اعلام و تصریح کرد: جمعیت هلال احمر استان اخیراً میزبان تیم های سحر (سفیران حمایت‌های روانی) هفت استان منطقه غرب کشور بود که یکی از تیم‌های تاثیر گذار در مرحله بعد از عملیات‌های اوابرداری و امداد و نجات در کنار نیروهای عملیاتی برای تسکین آلام افراد متاثر از سوانح و بحران‌ها در مناطق حادثه دیده حضور پیدا می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: هرچه جامعه فرهنگی ما در جمعیت هلال احمر حضور پیدا کنند و نسبت به فراگیری آموزش های امدادی مشارکت بورزند در مواقع بحرانی با مشکلات کمتری روبرو خواهیم بود.

محمدی همچنین به فراخوان عضویت در بین دانش‌آموزان، خانواده ها، کارکنان و معلمان اشاره و بیان کرد: طرح همتا در راستای هر مربی تربیت ۱۱۲ دانش آموز در حال اجرا است و نیازمند حمایت و همکاری اداره کل آموزش و پرورش است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1004634