siliconpower
12 آذر 1401 - 22:10

حقوق دانان باید در صف مقدم پاسخگویی به شبهات باشند

کرمانشاه- رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه با اشاره به خدمات ارزنده بسیج حقوق دانان استان، گفت: حقوق دانان باید در صف مقدم پاسخگویی به شبهات باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، پرویز توسلی زاده رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه بعد از ظهر شنبه در مراسم گرامیداشت سالروز تصویب قانون اساسی، روز بسیج حقوق دانان و افتتاحیه طرح حقوق یاران بسیج که با حضور مسئولان عالی قضائی استان و فرماندهان سپاه حضرت نبی اکرم (ص) در سالن اجتماعات شهدای اقشار بسیج کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: حقوق دانان باید در صف مقدم پاسخگویی به تهدیدها و شبهات باشند.

وی افزود: در جریان اغتشاشات اخیر بیشترین هجمه‌ها در حوزه ایجاد شبهه و تردید در بحث حقوق مردم و حقوق عامه مطرح شد در حالی که در هیچ نظامی به اندازه نظام اسلامی مرز بین حق و باطل خط کشی شده و دقیق نیست.

رئیس کل دادگستری استان با اشاره به ورود بسیج حقوق دانان به حوزه نهضت آموزش همگانی حقوق و کاهش اختلافات مردمی، تصریح کرد: بسیاری از برنامه‌های بسیج حقوق دانان در حوزه کاهش اطاله دادرسی بوده که خوشبختانه آمارهای این حوزه در استان کاهشی است.

شهرام کرمی دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه در ادامه این نشست با تقدیر از بسیج در بعد امنیت آفرینی در جامعه در جریان اغتشاشات اخیر، گفت: حضور آرام بخش بسیج در جامعه و کف خیابان حضوری مقتدرانه و در عین حال قانون گرایانه بود که جای قدردانی از بسیجیان عزیز دارد.

رئیس کل دادگستری و دادستان استان کرمانشاه در ادامه از حقوق یاران بسیج خواست تا به تبیین و روشنگری حقوق مردم بپردازند و در پایان از خدمات سازمان بسیج حقوق دانان در همکاری با دستگاه قضائی تجلیل کردند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 895737