siliconpower
19 دی 1401 - 10:27

کتاب‌های مازاد خود را به کتابخانه هدیه دهید/ به ازای هر نفر در کرمانشاه یک جلد کتاب هم نداریم

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه به وجود یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار جلد کتاب در کتابخانه‌های عمومی استان اشاره کرد و گفت: براساس جمعیت ۲ میلیونی استان به ازای هر نفر یک جلد کتاب هم نداریم.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، معصومه حسنی‌خونسار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در حال حاضر در استان کرمانشاه ۹۰ کتابخانه زیر پوشش نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و ۲۲ باب کتابخانه مشارکتی با سایر ادارات(زندان‌ها، کمیته امداد، ارتش و...) داریم.

وی به وجود یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار جلد کتاب در کتابخانه‌های عمومی استان اشاره کرد و افزود: براساس جمعیت ۲ میلیونی استان به ازای هر نفر یک جلد کتاب هم نداریم.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه با اشاره به طرح اهدای کتاب به کتابخانه‌های عمومی، گفت: از همشهریان می‌خواهیم کتاب‌های مازاد را به کتابخانه‌های عمومی محل زندگی خود اهدا کنند تا سایرین هم از آن استفاده کنند.

وی افزود: دانش‌آموزان و دانشجویانی که هم کنکور را با موفقیت سپری کرده می‌توانند کتاب‌های آموزشی خود را به کتابخانه‌ها اهدا کنند تا پشت‌کنکوری‌ها از آن‌ها بهره لازم را ببرند.

حسنی‌خونسار با بیان اینکه ۷۰۰ هزار نفر عضو فعال داریم، گفت: امروزه کتابخانه‌ها از آن حالت قدیمی و سنتی کاملا فاصله گرفته و دیگر تنها محل نگهداری و امانت کتاب و سالن‌های مطالعه نیست بلکه به پایگاه‌های اجتماعی و مراکز فرهنگی تبدیل شده به طوریکه کتاب و سالن مطالعه یکی از ۴۰ خدمات کتابخانه‌های عمومی شده است.

پایان پیام/پ

منبع: فارس
شناسه خبر: 964790