siliconpower
12 دی 1401 - 11:17

اجرای طرح نهضت ملی مسکن در سرپل ذهاب در انتظار تامین زمین

کرمانشاه- فرماندار سرپل ذهاب گفت: اجرای طرح نهضت ملی مسکن در سرپل ذهاب در انتظار تامین زمین است.

صدراله بابلی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: آخرین وضعیت روند اجرایی طرح مسکن ملی در سرپل ذهاب با حضور دستگاه‌های متولی و نماینده مردم در مجلس و مدیرکل مسکن و شهرسازی استان کرمانشاه مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: در طرح نهضت مسکن ملی تعداد هفت هزار و ۷۷۱ نفر ثبت نام کرده و تاکنون ۲ هزار و ۷۰۰ نفر تأیید شده و پیش بینی ما این است که سه هزار و ۵۰۰ نفر تأیید نهایی شوند.

فرماندار سرپل ذهاب با بیان اینکه برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن ۱۲۰ هکتار زمین مورد نیاز است، تصریح کرد: تاکنون بیش از هفت جلسه برگزار شده که مشکل تأمین زمین مرتفع شود و سرپل‌ذهاب مشکل زمین منابع ملی دارد که ما پنج نقطه از شهر را معرفی کردیم که در حال انجام استعلامات است که یک نقطه از آن انتخاب شود.

بابلی بیان کرد: موضوع دیگری که در این جلسه بررسی شد سه بلوک تخریبی مسکن مهر شهید شیرودی بود که بازسازی آن به اتمام نرسیده و مقرر شد با تأمین اعتبار و پرداخت طلب پیمانکار مشکلات اعتباری آن برطرف شود.

وی ادامه داد: موضوع سه تعاونی مسکن فرهنگیان، شهرداری و طلاب هم در این جلسه بررسی و مقرر شد که مشکلات این تعاونی‌ها رفع شود و ۷۰ درصد از اراضی برای تعاونی‌ها و ۳۰ درصد هم برای نهضت مسکن ملی استفاده شود

منبع: مهر
شناسه خبر: 949507